Derince’de bulunan bir lastik dükkanında meydana gelen olayda edinilen bilgilere göre, lastik satışı yapılan iş yerine giren anne baba ve çocuktan oluşan 3 kişi, 15 adet kamyon lastiği ve 3 adet jant çalıp kayıplara karışmıştı.

Kocaeli‘nin Derince ilçesinde girdikleri oto lastiği satış yerlerinden 35 bin TL değerinde kamyon ve otomobil lastiği çalan şahıslardan birisi tutuklandı.

Olay, 24 Aralık 2017’de Derince’nin Deniz Mahallesi’nde bulunan bir lastik dükkanında meydana gelmişti. Edinilen bilgilere göre, Deniz Mahallesi’ndeki lastik satışı yapılan iş yerine giren anne baba ve çocuktan oluşan 3 kişi, 15 adet kamyon lastiği ve 3 adet jant çalıp kayıplara karışmıştı. Yine aynı şahıslar Derince Çenadağ Mahallesi’nde 13 Ocak’ta lastik satışı yapan bir başka iş yerine girerek, 15 adet otomobil lastiği daha çaldı ve aynı gece Körfez Hacı Osman Mahallesi’nde bir başka lastik satış yerini soymaya çalışan şahıslar, alarmın çalmasıyla olay yerinde hızla kaçtı.

İş yeri sahiplerinin şikayeti üzerine Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan incelemeler sonundan baba Ü.F. (41), anne Y.F.(36) ve çocukları A.F.’nin (14)İstanbul’da ikamet ettikleri belirlendi. Daha sonra şahısların İstanbul’dan Kocaeli’ye girdikleri bilgisini alan ekipler, hemen harekete geçti. Yapılan takip sonunda bir araç ile İstanbul’dan Kocaeli’ye geldiklerini tespit eden 3 şahıs, Körfez ilçesine bağlı Hereke’de polis ekiplerince araçları durdurularak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şahıslardan Ü.F.’nin çeşitli suçlardan 12 adet kaydı, 12 adet aranması ve 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası, Y.F.’nin çeşitli suçlardan 16 adet suç kaydı, A.F.’nin ise yine çeşitli suçlardan 5 adet kaydının bulunduğu öğrenildi. Şahısların çaldıkları lastik ve jantların toplam maliyetinin ise yaklaşık 35 bin TL olduğu belirlendi. Gözaltındaki işlemleri tamamlanan anne baba ve çocuktan oluşan 3 kişilik hırsızlık çetesi Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Hakim karşısına çıkan şahıslardan baba Ü.F.’nin tutuklanmasına karar verilirken, anne Y.F. ve oğulları A.F. serbest bırakıldı. – KOCAELİ

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir