munir-sahin-silah-mudahalesi

Ak Parti’li Belediye Başkanı münir şimşek dün akşam katıldıgı teşkilat genişletme toplantısından sonra evine yürürken 4 kişi tarafından önü kesilerek zorla kaçırılmaya çalışıldı.

Bilecik’in Osmaneli ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Münür Şahin’in dün gece önü keserek zorla arabaya bindirmeye çalışan 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ÖNCE TAKİP ETTİLER, SONRA ÖNÜNÜ KESTİLER

Alınan bilgilere göre; Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, dün gece AK Parti Genişletilmiş İlçe Teşkilatı Danışma Toplantısına katıldıktan sonra yürüyerek tek başına evine dönerken 77 plakalı bir otomobil tarafından takip edilmeye başlandı. Evine 20 metre kala bir anda Başkan Şahin’in önünü madde bağımlısı olduğu iddia edilen M.G.E, Ö.T, O.K. ve Z.M. isimli şahıslar kesmişti.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Kendisini zorla arabaya bindirmeye çalışan 4 kişiye direnen Başkan Şahin, emniyet güçlerinin zamanında müdahalesiyle kurtulmuştu. Başkan Şahin’in kendisine saldıran 4 kişiden şikayetçi olmasının ardından yakalanan şüpheliler bu sabah adliyeye sevk edildi. Savcılıkça tutuklama talebiyle mahkeme sevk edilen M.G.E, Ö.T., O.K. ve Z.M. tutuklanarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

“TAKİP ETTİKLERİNİ FARK ETTİM”

Şahin olay gecesini şu sölerle anlattı:

Toplantı sonrası AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Halil Eldemir’i yolcu ettikten sonra tek başına evime dönerken daha önce şahsımı tehdit ederek yeni hal binasının kantar işletmesinin kendilerine verilmesini talep eden ve kendilerine mafya görüntüsü veren madde bağımlısı 4 kişinin beni takip ettiğini fark ettim.

akp-belediyesi-baskani-munir

“SİLAH VAR SİZİ VURURUM”

Evime 20 metre mesafe kala ise bir anda 4 kişinin önümü kesmesi ve zorla arabaya bindirmeye kalkmasına direndim. Bu arada bıçakla beni öldürecekleri tehdidinde bulunmaya başladılar. Ben de ‘silah var sizi vururum sizi’ diyerek belime sarılmamla birlikte karanlıktan yararlanarak saldırganları etkisiz hale getirdim.

“4 KİŞİ İLÇEMİZDE İKAMET EDİYOR”

Kımıldayanı vururum diyerek herkesin duyacağı şekilde bağırmaya başladım. Panikleyen saldırganlar geri çekildi. Bu arada şoförümü aradım. Onun da hızla emniyete haber vermesi istedim. Ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek saldırganları etkisiz hale getirdi. Bunlar kendilerine mafya süsü vermiş madde bağımlısı 4 kişi. İlçemiz de ikamet ediyorlar.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir