cocuk-tacizi

14 yaşındaki taciz mağduru fatma, Trabzon’un Düzköy ilçesinde boş bir evde asılı olarak bulunmuştu. Fatma’nın Bodrumda öğrenim görürken 6 arkadaşıyla birlikte M.G.’nin tacizine uğradığını söylediği ifadeleri bulundu.

Olay, dün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Çayırbağı Mahallesi’nde meydana geldi. Tatil için Muğladan ilçeye gelen Fatma B. ortadan kayboldu. Aramaya çıkan aile bireyleri, boş bir evde ortaokul öğrencisi Fatma B.’yi iple tavana asılı buldu. İpi kesip Fatma B.’yi indiren yakınları, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, Fatma B.’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

Yapılan incelemenin ardından Fatma B.nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Trabzon Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. İntihar ettiği üzerinde durulan Fatma B.nin cenazesinin, Tonya ilçesinde toprağa verileceği bildirildi.

TACİZ DAVASINDA MAĞDURLAR ARASINDA YER ALMIŞ

Fatma B.’nin, 2016 yılında, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki bir ilkokulda öğrenim görürken, 6 arkadaşıyla birlikte, öğretmenleri M.G.’nin tacizine uğradıklarını belirterek şikayetçi oldukları ortaya çıktı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılama sonunda, Fatma B.’ye yönelik taciz suçlamasından beraat eden M.G.’nin, diğer çocuklara yönelik davranışları için ise 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı ve kararın kesinleştiği belirtildi.

cocuk-tacizi

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir